کیوسک پرداخت فروشگاهی

فروشگاه‌ها برای پرداخت صورت‌حساب‌ها راه‌های مختلفی دارند اما برای این کسب‌وکارها بهترین راه استفاده از کیوسک‌های تعاملی است. این کیوسک که با نام کیوسک پرداخت فروشگاهی به صاحبان این کسب‌وکارها کمک می‌کند تا سودآوری بیشتری داشته باشند. در ادامه، درباره ویژگی‌های کیوسک فروشگاهی و مزایای آن برای این مشاغل بیشتر توضیح می‌دهیم.

کیوسک پرداخت فروشگاهی چیست؟

کیوسک پرداخت نوعی کیوسک تعاملی با صفحه لمسی است که مشتری از طریق آن تمام کارهای مربوط به پرداخت مبلغ محصولات خریداری شده را انجام می‌دهد. این کیوسک هوشمند را می‌توانید در نزدیکی صندوق فروشگاه قرار بدهید تا مشتری از طریق آن قیمت محصولاتی که خریده را مشاهده و پرداخت کند. در نهایت نیز به او رسید تحویل داده می‌شود.

در واقع، روش کار با کیوسک پرداخت فروشگاهی به این صورت است که مشتری رسید سفارش خود را روبه‌روی بارکدخوان دستگاه نگه می‌دارد. در عرض چند ثانیه، مشخصات محصولات و مبلغ قابل پرداخت برای دریافت سفارش به او نشان داده می‌شود. سپس، او از طریق کارت‌خوان نصب‌شده روی کیوسک و یکی از کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب مبلغ مورد نظر را پرداخت می‌کند. در نهایت، دستگاه رسید کاغذی به او تحویل می‌دهد. با نشان دادن این رسید به بخش دریافت سفارشات فروشگاه هم اقلام خریداری‌شده به او تحویل داده می‌شوند.

 

مراحل سفارش و پرداخت صورتحساب توسط مشتری

 

مزایای کیوسک فروشگاهی

کیوسک‌های تعاملی پرداخت به شما کمک می‌کنند تا کسب‌وکار پررونقی داشته باشید. این کیوسک هوشمند مزایای بسیاری دارد که از میان آنها ۵ مزیت مهم‌تر هستند.

۱. رسیدگی به مشتریان بیشتر در زمان اوج شلوغی

اگر کسب‌وکار موفقی داشته باشید، گاهی اوقات در فروشگاهتان جای سوزن انداختن هم نیست. در این شرایط، کیوسک پرداخت فروشگاهی به شما کمک می‌کند. این کیوسک به شما اجازه می‌دهد تا حتی در شلوغ‌ترین زمان نیز مبلغ صورت‌حساب‌های مشتریان را دریافت کنید. اگر در فروشگاه به اندازه کافی صندوق‌دار ندارید، می‌توانید از چند کیوسک پرداخت کمک بگیرید. این کیوسک در هر فضای خالی فروشگاه شما قرار می‌گیرد و به عنوان صندوق‌دار دوم شما عمل می‌کند.

۲. کاهش زمان پردازش هر تراکنش

کیوسک پرداخت فروشگاهی سرعت هر تراکنش را بالا می‌برد. وجود کیوسک‌های تعاملی که به‌راحتی قابل استفاده هستند، مشتریان را تشویق می‌کند تا از طریق سریع‌ترین روش پرداخت مبلغ کالاهای مورد نظر خود را بپردازد.

آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که بسیاری از مشتریان فروشگاه‌ها روش‌های پرداخت بدون تماس را ترجیح می‌دهند. بنابراین، کیوسک پرداخت فروشگاهی از طریق بارکدخوان و کارت‌خوان نیاز بسیاری از مشتریان شما را برطرف خواهد کرد.

۳. سرمایه‌گذاری بر خریدهای فوری

 از آنجایی که کیوسک پرداخت قابل نصب در هر گوشه از فروشگاه است، می‌تواند به مشتریانی که خریدهای فوری دارند، کمک کند. اگر مشتریان برای خریدهای فوری خود مجبور شوند تا صندوق فروشگاه بروند، هر لحظه این امکان وجود خواهد داشت که از خرید خود صرف‌نظر کنند. وجود کیوسک پرداخت در هر گوشه از فروشگاه به آنها کمک می‌کند تا مبلغ کالای مورد نظر خود را سریع‌تر بپردازند. در نتیجه، شما به عنوان صاحب خوش‌فکر فروشگاه روی خریدهای فوری مشتریان نیز سرمایه‌گذاری می‌کنید.

کیوسک مدل سان رایز ویژه فروشگاه ها

 

۴. افزایش رضایت مشتری

وقتی مشتریان برای پرداخت روش‌های بهتری داشته باشند، از خرید بیشتر لذت می‌برند. حتی کوچکترین مشکل در زمان پرداخت مبلغ کالاها می‌تواند مشتری را ناراضی کند. او به دنبال ساده‌ترین راه برای پرداخت هزینه‌هاست و کیوسک پرداخت فروشگاهی سریع‌ترین و ساده‌ترین راه را پیش روی او می‌گذارد.

علاوه‌براین، با وجود کیوسک‌های تعاملی پرداخت در فروشگاه امور مربوط به این بخش به سرعت انجام می‌شوند. در نتیجه، از صف‌های طولانی و خسته‌کننده پرداخت خبری نخواهد بود.

۵. نیاز کمتر به نیروی انسانی

از آنجایی که کیوسک‌های تعاملی تمام امور مربوط به پرداخت را انجام می‌دهند، صاحبان فروشگاه مجبور نیستند که کارمندان بسیاری را استخدام کنند. یک کیوسک می‌تواند همان تعداد تراکنش‌ یا حتی بیشتر از آنچه صندوق‌دار انجام می‌دهد را پردازش کند. بنابراین، فروشگاه برای صندوق‌داری به کارکنان کمتری نیاز خواهد داشت. کاهش تعداد کارکنان این بخش نیز هزینه‌ها را کمتر می‌کند. هزینه‌هایی که در این بخش صرفه‌جویی می‌کنید را می‌توانید صرف اداره بهتر فروشگاه کنید.

کیوسک پرداخت فروشگاهی دیجی سان

کیوسک‌های تعاملی دیجی سان کاربرد پرداخت هم دارند. این کیوسک‌های پرداخت در دو حالت استند کیوسک (سان رایز) و کیوسک دیواری (سان نست) طراحی و تولید می‌شوند. شما می‌توانید با توجه به میزان فضای موجود در فروشگاهتان یکی از این دو نوع کیوسک پرداخت را در اندازه‌های مختلف سفارش بدهید. برای سفارش این کیوسک هم کافیست با کارشناسان بخش فروش دیجی سان تماس بگیرید. این کارشناسان با ارزیابی فروشگاهتان بهترین مدل کیوسک پرداخت فروشگاهی را به شما پیشنهاد می‌دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *