نقش کیوسک پرداخت در داروخانه ها

این روزها کیوسک‌های هوشمند در داروخانه‌های بزرگ دنیا محبوبیتی روزافزون یافته‌اند. صاحبان داروخانه‌ها در گوشه و کنار جهان از این کیوسک‌ها به عنوان روشی مؤثر برای هوشمند کردن بخش عمده‌ای از مراحل خود کمک می‌گیرند. بااین‌حال، هنوز برخی با این کیوسک‌ها آشنایی چندانی ندارند. در ادامه، شما را با این کیوسک‌های دیجیتال و نقش آنها در داروخانه‌ها بیشتر آشنا می‌کنیم.

کیوسک پرداخت داروخانه‌ای چیست؟

کیوسک پرداخت در واقع نوعی کیوسک هوشمند است که در ازای خدمتی که ارائه می‌دهد، از مشتری صورت‌حساب دریافت می‌کند. این کیوسک‌ها در بیشتر کسب‌وکار‌ها از مراکز دولتی و بانک‌ها گرفته تا فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها کاربرد دارند.

کیوسک‌های پرداخت داروخانه ای   به مشتریان این امکان را می‌دهند تا پس از دریافت نسخه، بهای آن را بپردازند و رسید دریافت کنند. این کیوسک‌ها ابعاد و اندازه‌های مختلفی دارند و می‌توان از آنها در هر گوشه از داروخانه استفاده کرد.

 

کیوسک دریافت نسخه و تحویل دارو کیوسک سفارش گیر داروخانه ای کیوسک پرداخت داروخانه
بهبود تجربه مشتریان داروخانه

چرا باید از کیوسک های پرداخت استفاده کنیم؟

حالا که با ویژگی‌های این کیوسک‌ها بیشتر آشنا شدید، ممکن است از خودتان بپرسید که نقش این کیوسک‌ها در داروخانه چیست؟ چرا باید داروخانه به این کیوسک‌ها مجهز شود؟ ما برای این سؤالات ۶ پاسخ مهم داریم.

کیوسک پرداخت چطور کار می‌کند؟

کیوسک پرداخت در بخشی از داروخانه شما قرار می‌گیرد. مشتری با ورود به داروخانه، یک رسید دریافت می‌کند. این رسید بارکدی دارد که مشتری باید آن را روی کیوسک اسکن کند. پس از اسکن بارکد، نسخه و بهای آن به او نشان داده می‌شود.

در این مرحله، نوبت به پرداخت بهای نسخه می‌رسد. این کیوسک به درگاه پرداخت امن متصل می‌شود و مشتری می‌تواند با کمک کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب هزینه نهایی را پرداخت کند. پس از آن کافیست که منتظر بماند تا در زمانی کوتاه داروها را از کارکنان داروخانه تحویل بگیرد.

 

کیوسک پرداخت داروخانه و بیمارستان
کیوسک های پرداخت در داروخانه و مراکز درمانی

۱. راهی مقرون‌به‌صرفه برای اداره داروخانه

مهم‌ترین ویژگی این کیوسک‌های هوشمند مقرون‌به‌صرفه بودن آنهاست. در حقیقت، با استفاده از این کیوسک‌ها هم در هزینه‌ها و هم در زمان صرفه‌جویی می‌کنید. این کیوسک‌ها برای پرداخت بهای دارو و خدمات قابلیت‌های بسیاری دارند. در نتیجه، مشتریان می‌توانند به‌سادگی از جای خود بلند شوند، بهای داروها را بپردازند و سراغ تحویل آنها بروند. در این صورت، در زمان کارکنان داروخانه صرفه‌جویی می‌شود و به کارهای مهم‌تر می‌رسند.

۲. سودآوری بیشتر

از آنجایی که این کیوسک‌ها خودکار هستند، در مقایسه با روش‌های سنتی پرداخت سودآوری بیشتری دارند. جذابیت این کیوسک به اندازه‌ای است که هر مشتری را به سمت خود می‌کشاند. کار کردن با آن هم بسیار سریع و ساده است. از آن گذشته، نگه‌داری از این کیوسک‌ هوشمند به دانش خاصی نیاز ندارد و صاحبان داروخانه می‌توانند به‌سادگی از آن کمک بگیرند.

۳. کاهش نیاز به نیروی انسانی

همان‌طور که گفتیم، این کیوسک‌ها اتوماتیک و هوشمند هستند. با وجود فناوری پیشرفته این ابزارهای دیجیتال به نیروی انسانی کمتری نیاز پیدا می‌کنید. بنابراین، کارکنان به جای بخش پرداخت و صندوق‌داری داروخانه، در جاهای مهم‌تری مثل دریافت نسخه یا تحویل دارو مشغول می‌شوند. همچنین، صاحبان داروخانه می‌توانند هزینه به‌کارگیری نیروی انسانی را در بخش‌های دیگر کسب‌وکار سرمایه‌گذاری کنند.

۴. افزایش میزان رضایت مشتریان

داروخانه‌ها یکی از مراکزی هستند که در بیشتر مواقع ارباب رجوع بسیاری دارند. این تعداد افراد در زمان شیوع بیماری‌های ویروسی یا همه‌گیر بیشتر هم می‌شود. در این شرایط، کارکنان داروخانه باید با مشتریانی سروکله بزنند که در بدترین شرایط جسمی قرار گرفته‌اند. حالا تصور کنید که در داروخانه کیوسک پرداخت هوشمندی وجود داشته باشد و تراکنش‌ها به‌سرعت انجام شوند. مشتریانی که مجبور نیستند در صف‌های طولانی انتظار بکشند، با وجود این کیوسک‌ها سریع‌تر به کارهای خود می‌رسند. در نتیجه، رضایت بیشتری دارند و دفعه بعدی سراغ همان داروخانه هوشمند می‌روند.

۵. افزایش سرعت پرداخت و خدمات

کیوسک‌ پرداخت به دلیل سهولت استفاده تقریبا برای هر کسی کارایی دارد. این کیوسک‌ها در مقایسه با روش‌های سنتی پرداخت سریع‌تر کار می‌کنند. بنابراین، هم پرداخت‌ها زودتر انجام می‌شوند و هم تعامل میان مشتریان و کارکنان داروخانه سرعت می‌گیرد.

۶. دقیق‌تر شدن محاسبات

باید این حقیقت را بپذیریم که کارمند حسابداری داروخانه هر اندازه که باهوش و دقیق باشد، باز هم ممکن است در برخی از مواقع در محاسباتش اشتباه کند. این اشتباه می‌تواند نتیجه شلوغی داروخانه یا مسائل دیگر باشد. کیوسک‌های پرداخت این مشکل را هم حل می‌کنند. این کیوسک‌ها به اندازه‌ای دقیق هستند که درصد خطای محاسباتی آنها نزدیک به صفر است. بنابراین، می‌توانید با خیالی آسوده تمام محاسبات را به آنها بسپارید.

 

 

کیوسک پرداخت دیجی‌سان؛ راهکاری برای هوشمندسازی داروخانه

امروزه دنیا به سمت دیجیتالی شدن و هوشمندسازی خدمات می‌رود. شرکت‌های بزرگ، دیگر مثل گذشته به روش‌های سنتی پرداخت متکی نیستند. در این راه کسانی موفق‌تر می‌شوند که زودتر از سایرین از ابزارهای جدید فناورانه کمک بگیرند. برای این منظور باید سراغ بهترین‌ها بروید.

در حال حاضر، دیجی‌سان یکی از باسابقه‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت‌های ایرانی در زمینه تولید کیوسک هوشمند است. برای خرید کیوسک پرداخت داروخانه ای  می‌توانید همین حالا فرم زیرا را تکمیل نمایید تا کارشناسان بخش فروش دیجی‌سان در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و در خرید کیوسک هوشمند شما را راهنمایی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *