کاربردهای کیوسک پرداخت

کیوسک‌های خودسرویس انواع مختلفی دارند که یکی از آنها کیوسک پرداخت است. نصب و راه‌اندازی این نوع کیوسک تعاملی در کسب‌وکارهای مختلف پیچیدگی خاصی ندارد. در این مقاله، درباره کیوسک پرداخت و کاربردهای آن در مشاغل و صنایع مختلف می‌خوانید.

کیوسک پرداخت چیست؟

کیوسک پرداخت نوعی کیوسک تعاملی با صفحه نمایش لمسی است. مشتریان کسب‌وکار شما می‌توانند با استفاده از این کیوسک که معمولا به تجهیزاتی مانند بارکدخوان یا کارت‌خوان متصل است، مبلغ محصولات یا خدمات شما را بپردازند.

کیوسک پرداخت از طریق سامانه مدیریت محتوای دیجیتال ساینیج کنترل می‌شود. این کیوسک هوشمند را می‌توانید در هر بخش از کسب‌وکار خود و در مکان‌های پرتردد نصب کنید تا تجربه خرید مشتری بهبود یابد.

کیوسک پرداخت در چه مشاغلی کاربرد دارد؟

کیوسک پرداخت خودسرویس در اشکال و اندازه‌های مختلف عرضه می‌شود. بااین‌حال، شاید مفیدترین آنها کیوسک لمسی باشد. کیوسک پرداخت با صفحه لمسی تقریبا در همه صنایع و کسب‌وکارها کاربرد دارد.

صنعت رستوران‌داری و سفارش غذا

امروزه رابط‌های صفحه لمسی به بخشی جدایی‌ناپذیر از صنعت رستوران‌داری و سفارش غذا تبدیل شده‌اند. کیوسک سفارش غذا و کیوسک‌های پرداخت مهم‌ترین انواع کیوسک خودسرویس هستند که در رستوران‌ها، فست‌فودها و مراکز تهیه غذا کاربرد دارند. برندهای بزرگ این صنعت مانند مک‌دونالد از این کیوسک‌ها در رستوران‌های زنجیره‌ای خود بهره می‌برند. عملکرد بهینه و سهولت استفاده از کیوسک‌های خود سرویس باعث شده که کار مشتریان در تمام مراحل خرید از سفارش‌دهی تا تحویل غذاها ساده‌تر شود.

علاوه‌براین، کیوسک‌های پرداخت با صفحه لمسی می‌توانند در کاهش هزینه منابع انسانی نیز نقش مهمی داشته باشند. با وجود این کیوسک‌ها، نیازی به استخدام کارکنانی که آموزش آنها هزینه بسیاری در پی دارد، نخواهید داشت. به این ترتیب، یک سیستم خودسرویس جایگزین آنها می‌شود و در هزینه‌های رستوران‌داری صرفه‌جویی خواهد شد.

بخش بانکداری

پیشرفت‌های فناوری در بانکداری ایمن‌تر برای مشتریان تأثیر مستقیمی دارد. تنها یک مقایسه آماری در انگلیس نشان می‌دهد که با وجود کیوسک‌های خودسرویس، میزان سرقت بانکی در مقایسه با اوایل دهه ۱۹۹۰، بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است.

علاوه بر ایمنی، بانک‌ها از با وجود کیوسک پرداخت هم از منظر مشتری و هم از لحاظ تجاری سود می‌برند. به عنوان مثال، مشتریان می‌توانند با استفاده از کیوسک‌های پرداخت بسیاری از قبوض و صورتحساب‌های بانکی را پرداخت کنند. این کیوسک در کنار دستگاه‌هایی مانند کیوسک نوبت‌دهی به تسریع امور بانکی و بهبود تجربه مشتری کمک می‌کند.

کیوسک تعاملی در مراکز تجاری

فروشگاه‌ها و مراکز خرید

کیوسک پرداخت در فروشگاه‌ها و مراکز خرید نیز به تجربه خرید بهتر مشتری کمک می‌کنند. در واقع، یکی از دلایل اصلی کاهش هزینه‌های فروشگاه‌ها و مراکز خرید مدرن استفاده از چنین دستگاه‌های هوشمندی است. کیوسک پرداخت به مشتریان فروشکاه کمک می‌کند تا راحت‌تر صورتحساب‌ها را پرداخت کنند و کالاهای مورد نظر سریع‌تر به دستشان برسد. برای ساده‌تر شدن فرایند خرید، می‌توان کیوسک پرداخت را به ابزارهایی مانند کارت‌خوان، بارکدخوان یا صندوق فروشگاهی متصل کرد.

بخش خدمات و حمل‌ونقل عمومی

کیوسک پرداخت در بخش خدمات و حمل‌ونقل عمومی هم راهکار هوشمندی مفید و بسیار کاربردی است. این کیوسک می‌تواند در کنار کیوسک صدور بلیت نصب شود و به شهروندان در اموری مانند پرداخت صورتحساب‌ها یا خرید سریع‌تر بلیت‌ها کمک کند.

صنعت هتل‌داری و گردشگری

در دهه گذشته، بخش هتلداری و گردشگری از کیوسک‌های خودسرویس و لمسی کاملا استقبال کرده است. کیوسک پرداخت به مهمانان کمک می‌کند تا هزینه‌های خدمات مختلف از رزرو اتاق گرفته تا سفارش غذا را در هتل‌ها و مهمان‌سراها سریع‌تر و ساده‌تر بپردازند. وجود این کیوسک در کنار دستگاه‌های هوشمند دیگر نظیر کیوسک اطلاع‌رسانی سبب می‌شود که مهمانان هتل‌ها و گردشگران سفری لذت‌بخش‌تر داشته باشند و مجبور نباشند برای هر کاری ساعت‌ها در صف بایستند.  

کیوسک پرداخت دیجی سان؛ راهی برای پیشرفت کسب‌وکارها

کیوسک پرداخت به هوشمندسازی صنایع و کسب‌وکارهای مختلف کمک می‌کند. این کیوسک کاربری ساده‌ای دارد و هر کسی می‌تواند با هر میزان دانش و اطلاعاتی با آن کار کند. از آن گذشته، کیوسک پرداخت به کاهش هزینه‌های کسب‌وکار و افزایش سودآوری آن کمک می‌کند.

شما هم اگر به نصب و راه‌اندازی کیوسک پرداخت فکر می‌کنید، می‌توانید از راهکارهای هوشمند دیجی سان کمک بگیرید. کیوسک پرداخت دیجی سان در دو مدل استند کیوسک وکیوسک دیواری و در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شود. بنابراین، می‌توانید آن را در فضاهای بزرگ و کوچک نصب کنید. این کیوسک از طریق سامانه مدیریت محتوای نت بی کنترل می‌شود که کاربری بسیار ساده‌ای دارد.

برای سفارش کیوسک پرداخت کافیست با مشاوران دیجی سان تماس بگیرید. آنها در اسرع وقت به تمام سؤالات شما درباره کیوسک‌های دیجی سان پاسخ می‌دهند تا انتخابی هوشمند و آگاهانه داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *