هوشمندسازی داروخانه

کیوسک‌های مراقبت‌های بهداشتی تا سالها در گوشه و کنار داروخانه‌ها بی‌سروصدا کارهایی مانند اندازه‌گیری فشار خون را انجام می‌دادند اما نسل جدید کیوسک داروخانه تجربه‌های کاملا متفاوتی را ارائه می‌دهد. در حال حاضر، کاربرد کیوسک‌های داروخانه‌ای به مراقبت‌های بهداشتی محدود نمی‌شوند. نسل جدید این کیوسک‌های خودسرویس در داروخانه‌ها برای انجام دادن امور دیگری نیز به کار می‌روند. در این مقاله، با نقش کیوسک داروخانه در یک داروخانه هوشمند و مدرن آشنا می‌شوید.

منظور از کیوسک داروخانه چیست؟

کیوسک‌های داروخانه کیوسک‌های خودسرویس و تعاملی هستند که برای فروش داروها به کار می‌روند. کیوسک داروخانه با ساده‌سازی فرایند ارائه نسخه، تحویل دارو و تسویه حساب وظایف مشتریان را ساده‌تر می‌کند. بیماران پس از دریافت رسید داروها از طریق بارکدخوان، مبلغ آن را مشاهده می‌کنند. در نهایت نیز با استفاده از کارت‌خوان کیوسک یا به صورت آنلاین مبلغ رسید را پرداخت می‌کنند و رسید پرداخت دریافت می‌کنند. با ارائه رسید پرداخت به بخش تحویل داروی داروخانه نیز می‌توانند داروها و محصولات بهداشتی خریداری شده را دریافت کنند.

کیوسک داروخانه؛ بخشی از یک داروخانه هوشمند

کیوسک پرداخت داروخانه‌ای راهکاری هوشمند است که می‌تواند تجربه خرید مشتریان شما را بهبود ببخشد. بیمارانی که خسته و اغلب کلافه هستند، به جای ایستادن و انتظار کشیدن، سراغ این کیوسک هوشمند می‌روند. به این ترتیب، فرایند تحویل نسخه آنها سریع‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود. این مدل کیوسک می‌تواند هزینه استخدام نیروی انسانی را کاهش دهد. در واقع، به جای اینکه کارکنانی برای صندوق‌داری داروخانه استخدام کنید، هزینه‌های آن را صرف امور مهم‌تری که در رفاه حال مشتریان مؤثر هستند، می‌کنید. نقش کیوسک پرداخت در داروخانه‌ها افزایش دقت محاسبات هم هست. با وجود این کیوسک درصد خطای محاسباتی در داروخانه شما نزدیک به صفر خواهد شد. به این ترتیب، کیوسک پرداخت به بهبود کسب‌وکار شما کمک خواهد کرد.

کیوسک داروخانه

البته، کیوسک داروخانه که برای پرداخت هزینه‌ها و صورت‌حساب‌ها به کار می‌رود، تنها بخشی از ابزارهای یک داروخانه هوشمند را تشکیل می‌دهد. این کیوسک در کنار سایر راهکارهای هوشمند دیجیتال ساینیج می‌تواند داروخانه را به مرکزی مدرن و هوشمند تبدیل کند. سایر راهکارهایی که می‌توان در کنار کیوسک پرداخت داروخانه از آنها استفاده کرد، عبارت‌اند از:

  • نمایشگرهای تجاری: نمایشگر تجاری که از طریق سامانه مدیریت محتوای دیجیتال ساینیج کنترل می‌شود را به بخشی از شبکه تبلیغاتی داروخانه تبدیل کنید. محتوای این نمایشگرها را هماهنگ با محتوای کیوسک‌ها طراحی کنید تا به اطلاع‌رسانی و تبلیغات بهتر کمک کند.
  • کیوسک نوبت‌دهی: برخی از داروخانه‌ها به ویژه داروخانه‌های شبانه‌روزی همیشه مملو از مشتریانی هستند که روبه‌روی باجه‌ها انتظار می‌کشند. برای اینکه از ازدحام این افراد جلوگیری کنید، می‌توانید از کیوسک نوبت‌دهی در کنار کیوسک پرداخت استفاده کنید. در نتیجه، مشتریان به جای بیهوده ایستادن و ازدحام روبه‌روی باجه‌ها روی صندلی‌ها می‌نشینند و منتظر می‌مانند تا نوبتشان فرا برسد.
  • کیوسک اطلاع‌رسانی: داروخانه‌ها یکی از مراکز بهداشتی هستند که در اطلاع‌رسانی مسائل پزشکی نقش مهمی ایفا می‌کنند. کیوسک اطلاع‌رسانی از جمله راهکارهای هوشمندی است که به داروخانه‌ها در انجام دادن این وظیفه خطیر کمک می‌کند. شما می‌توانید محتوای به‌روز درباره مسائل پزشکی یا بیماری‌های همه‌گیر را علاوه بر کیوسک پرداخت در کیوسک اطلاع‌رسانی هم به نمایش دربیاورید. به این ترتیب، مشتریانی که منتظر فرا رسیدن نوبت خود هستند، سراغ کیوسک اطلاع‌رسانی می‌روند و در جریان آخرین اخبار و اطلاعات پزشکی قرار می‌گیرند.

کلام آخر 

کیوسک پرداخت داروخانه‌ای که اغلب با نام کیوسک داروخانه شناخته می‌شود یکی از اجزای اصلی داروخانه‌های هوشمند در سراسر جهان است. شما هم اگر به اداره داروخانه‌ای مدرن فکر می‌کنید، می‌توانید از این کیوسک در کنار سایر راهکارهای هوشمند بهره ببرید. دیجی سان با بیش از ده سال سابقه موفق در زمینه طراحی و تولید راهکارهای هوشمند در این مسیر همراه شما است.

کیوسک‌های دیجی سان از طریق سامانه مدیریت محتوای نت بی کنترل می‌شوند تا شما از هر جا و در هر زمانی محتوای دستگاه‌های داروخانه هوشمند خود را مدیریت کنید. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر درباره کیوسک داروخانه می‌توانید با مشاوران دیجی سان در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *