کیوسک پرداخت داروخانه ای

امروزه کیوسک‌های خود سرویس به شکل گسترده‌ای در کسب‌وکارهای جهانی به کار گرفته شده‌اند. کیوسک تعاملی سال‌ها است که در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به نوبت‌دهی بیماران و تسریع روند درمانی کمک می‌کند اما از به‌کارگیری این راهکار فناورانه در داروخانه‌ها مدت‌زمان بسیاری نمی‌گذرد. در سال‌های اخیر، کیوسک تعاملی در داروخانه‌ها نقش پررنگ‌تری یافته و خدمت‌رسانی به مشتریان را سریع‌تر کرده است. در این مقاله، درباره کیوسک پرداخت و نقش آن در یک داروخانه هوشمند می‌خوانید.

کیوسک پرداخت داروخانه چیست؟

کیوسک‌ها راهکارهای هوشمند مبتنی بر دیجیتال ساینیج هستند که کاربردهای سفارش‌دهی، نوبت‌دهی، صدور بلیت، اطلاع‌رسانی و پرداخت دارند. کیوسک پرداخت داروخانه برای فروش داروها به کار می‌رود و بیماران می‌توانند از طریق آن مبلغ نسخه و داروهای خود را بپردازند.

کیوسک پرداخت داروخانه با ساده‌سازی فرآیند پرداخت بهای داروها، خدمت‌رسانی به مشتریان را سریع‌تر و ساده‌تر می‌کند. مشتری برای استفاده از این دستگاه هوشمند رسید دریافت نسخه را روبه‌روی بارکدخوان قرار می‌دهد. سپس، در صفحه نمایش کیوسک مشخصات مربوط به داروهای خود و مبلغ آنها را مشاهده می‌کند. در این مرحله، مشتری به صفحه پرداخت هدایت می‌شود. در برخی از مدل‌های کیوسک پرداخت داروخانه، امکان پرداخت مبلغ دارو از طریق کیف پول الکترونیکی و فناوری NFC وجود دارد. در سایر مدل‌های کیوسک نیز هزینه داروها از طریق روش‌های آنلاین یا کارت‌خوان پرداخت می‌شود.

پس از پرداخت مبلغ داروها، مشتری یک رسید دریافت می‌کند. او می‌تواند با ارائه این رسید به بخش تحویل داروی داروخانه، داروهایش را دریافت کند.

کیوسک پرداخت داروخانه ای
کیوسک پرداخت داروخانه ای

مزایای کیوسک پرداخت داروخانه

کیوسک‌های تعاملی با کاربرد پرداخت در داروخانه‌های هوشمند به بهبود تجربه مشتریان و رونق این کسب‌وکار کمک می‌کنند. به طور کلی، این کیوسک‌ در داروخانه‌ها ۳ مزیت مهم دارد.

۱. صندوق‌دار شبانه‌روزی داروخانه

بیشتر داروخانه‌ها به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند. بااین‌حال، همه کارکنان داروخانه نمی‌توانند در تمام ساعات شبانه‌روز به مشتریان خدمات ارائه دهند. کیوسک پرداخت داروخانه می‌تواند در ساعاتی که کارکنان در داروخانه حضور ندارند، پاسخ‌گوی مشتریان باشد. در این صورت، کیوسک هوشمند به یک کارمند ۲۴ساعته در بخش صندوق‌داری تبدیل می‌شود و داروخانه همیشه آماده خدمت‌رسانی به مشتریان خواهد بود.

۲. کاهش زمان انتظار مشتریان

انتظار برای بیمارانی که مجبور هستند مدتی طولانی در صف دریافت دارو بایستند، آزاردهنده است. کسانی که از بیماری‌های مختلف رنج می‌برند، می‌توانند مبلغ داروها را از طریق کیوسک پرداخت داروخانه بپردازند. بنابراین، مبلغ داروها سریع‌تر و ساده‌تر پرداخت می‌شود و دیگر از صف‌های طولانی انتظار بیماران خسته و بی‌حوصله خبری نخواهد بود.

۳. انجام محاسبات به شکلی دقیق‌تر

واقعیت این است یک کارمند بخش صندوق‌دار یا حسابداری هر اندازه هم که دقیق و باتجربه باشد، ممکن است در برخی از مواقع، بر اثر خستگی یا ازدحام مشتریان دچار اشتباه در محاسبات شود. کیوسک پرداخت داروخانه پیچیده‌ترین محاسبات را با دقت و سرعت بیشتری انجام می‌دهد. در نتیجه، درصد خطای محاسبات در داروخانه به کمتر از ۱درصد می‌رسد.

کیوسک پرداخت داروخانه دیجی سان

برای اینکه داروخانه هوشمندی داشته باشید، می‌توانید آن را با محصولات دیجی سان تجهیز کنید. دیجی سان با بیش از یک دهه تجربه موفق در زمینه راهکارهای هوشمند، به صاحبان داروخانه‌ها راهکارهای کیوسک پرداخت داروخانه، کیوسک دریافت نسخه و نمایشگر تجاری برای تبلیغ محصولات آرایشی بهداشتی را پیشنهاد می‌دهد. کیوسک‌ها و نمایشگر تجاری دیجی سان از طریق سامانه مدیریت محتوای نت بی مدیریت می‌شوند. به این ترتیب، داروخانه‌ای هوشمند با مدیریت محتوای یکپارچه دارید.

کیوسک پرداخت داروخانه در اندازه‌های ۲۲، ۳۲، ۴۳، ۴۹ و ۵۵ اینچ عرضه می‌شود. این کیوسک مجهز به کارت‌خوان است و به نرم‌افزارهای سفارش‌گیر یا نمایشگرهای مورد نیاز داروخانه متصل می‌شود. کیوسک پرداخت دیجی سان در دو مدل سان ویژن (استند کیوسک) و سان نست (کیوسک دیواری) قابل سفارش است. شما می‌توانید با توجه به فضای داروخانه خود یکی از این دو مدل را در اندازه‌ای مناسب سفارش دهید. با کمک کیوسک پرداخت داروخانه می‌توانید در هر زمان که بخواهید گزارش ماهانه، سالانه، هفتگی یا روزانه از میزان فروش خود را دریافت کنید.

کیوسک سان ویژن
کیوسک سان ویژن

کلام آخر

برای اینکه داروخانه‌ای هوشمند داشته باشید، باید از راهکارهای فناورانه بهره ببرید. یکی از مهم‌ترین این راهکارها کیوسک پرداخت داروخانه است. این کیوسک در دو مدل سان رایز و سان نست به افزایش سرعت و دقت پرداخت‌های مشتری کمک می‌کند و برای مشتریان تجربه‌ای لذت‌بخش را به ارمغان می‌آورد.

جهت سفارش کیوسک پرداخت داروخانه دیجی سان، با کارشناسان فروش این شرکت دانش‌بنیان تماس بگیرید. آنها بر اساس فضای داروخانه شما بهترین مدل کیوسک پرداخت داروخانه دیجی سان را پیشنهاد می‌دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *