کاربردهای کیوسک نوبت دهی در مراکز تفریحی و سینماها

اداره یک سینما یا مرکز تفریحی می‌تواند سرمایه‌گذاری سودآوری باشد. مهم نیست که چقدر تعداد فیلم‌های در حال اکران کم باشد یا چقدر شرایط اجتماعی و اقتصادی بحرانی باشد، به‌هرحال، بسیاری از مردم همیشه مشتری سینما یا مراکز تفریحی هستند. با وجودِ این، این مشاغل هم مانند بسیاری از کسب‌وکارهای در انجام وظایف روزانه با چالش‌هایی روبه‌رو می‌شوند. کیوسک بلیط‌دهی به این مشاغل کمک می‌کند تا نه‌تنها چالش‌ها را حل کنند، بلکه به مزایای قابل توجهی هم دست یابند. در ادامه، ۵ کاربرد مهم از کاربردهای کیوسک بلیط‌دهی در مراکز تفریحی و سینماها را توضیح می‌دهیم.

۱. افزایش میزان رضایت مشتریان

کیوسک بلیط‌دهی حرفه‌ای با طراحی فوق‌العاده یکی از ملزومات اصلی هر سینما یا مرکز تفریحی به‌شمار می‌رود. این کیوسک لمسی چه روی زمین، چه به صورت دیواری و چه به شکل نمایشگرهای کوچک قابل حمل می‌تواند به مشتریان شما در رزرو بلیط کمک کند، صف‌های انتظار را کوتاه‌تر کند و به درخواست‌های مشتریان به‌سرعت پاسخ دهد. کافیست که مشتری کد بلیطی که به صورت اینترنتی خریداری کرده را در کیوسک وارد کند تا بلافاصله بلیط کاغذی صادر شود.

قرار دادن کیوسک بلیط‌دهی در بخش‌های مهم سینما و مرکز تفریحی بهترین راه برای جذب مشتری محسوب می‌شود. علاوه‌براین، کارایی این کیوسک تعاملی به‌ویژه در زمان‌های شلوغ و پربازدید از هر فناوری دیگری بیشتر است چون شما به تعامل با مشتری نیاز کمتری دارید. هر فرد با کمک یک کیوسک بلیط‌دهی خودش برای خودش بلیط صادر می‌کند و همه از این شرایط راضی خواهند بود.

 

 

۲. افزایش بهره‌وری کسب‌وکار

کیوسک بلیط‌دهی مثل آنچه در دیجی‌سان تولید می‌شود، به کابل‌کشی یا فلش نیازی ندارد. بنابراین، می‌تواند برای مدتی طولانی بهترین ابزار شما در سینما یا مرکز تفریحی باشد.

این نوع کیوسک علیرغم کار برای ساعات طولانی، با همان استاندارد بالای همیشگی کار می‌کند و کیفیت و تجربه کاربری آن هیچ تغییری نخواهد کرد. تجربه کاربری مثبت هم از طریق بازخوردهای مثبت مشتریان یا افزایش تعداد آنها مشخص می‌شود. به همین علت، با کمک این کیوسک‌ هوشمند تعاملی به مقدار قابل توجهی در بودجه بازاریابی خود صرفه‌جویی می‌کنید.

علاوه‌براین، با به‌کارگیری کیوسک بلیط‌دهی، تراکنش‌های پرداخت ساده‌تر و سریع‌تر می‌شوند و کارکنان شما برای انجام سایر وظایف خود زمان بیشتری دارند. حتی با کمک این کیوسک می‌توانید هزینه استخدام نیروی انسانی برای بخش صدور بلیط را در بخش‌های سودآورتری از کسب‌وکار خود صرف کنید.

۳. افزایش میزان فروش

کیوسک بلیط‌دهی می‌تواند فروش سینما یا مرکز تفریحی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. آمارهای جهانی نشان می‌دهند که ۴ برند از هر ۵ برند، پس از اجرای راهکارهای مختلف دیجیتال ساینیج، ۳۳ درصد افزایش فروش داشته‌اند. کسب‌وکارها با استفاده از این فناوری جریان‌های درآمدی خود را به روش‌های خلاقانه‌ای مدیریت کنند تا میزان فروش و سود بیشتری داشته باشند.

ممکن است برخی از مشتریان سینما یا مرکز تفریحی در زمان ورود به این مراکز برای تصمیم‌گیری مردد باشند اما با کمک یک کیوسک بلیط‌دهی گزینه‌های مختلف را می‌بینند و از میان آنها یکی را انتخاب می‌کنند. این کیوسک می‌تواند تخفیف‌های ویژه، فیلم‌ها یا تفریحات پرطرفدار و گزینه هایی مانند آن را هم نمایش بدهد. در این صورت، مشتری بیشتر ترغیب می‌شود تا سراغ آن فیلم یا تفریحات برود.

از آن گذشته، زمانی که مشتریان می‌توانند بدون هیچ مزاحمتی از کیوسک بلیط‌دهی استفاده کنند، تجربه کاربری بهتری دارند. از آنجایی که آنها با کمک این کیوسک اطلاعات مورد نیاز را بر اساس شرایط خود دریافت می‌کنند، احتمال افزایش فروش بالاتر می‌رود. افزایش میزان فروش هم به بازگشت سریع‌تر سرمایه شما منجر می‌شود.

۴. ایجاد فرصت برای بازاریابی و برندینگ

صفحه نمایش کیوسک بلیط‌دهی جذاب است و هر کسی می‌تواند با آن کار کند. این کیوسک تمام نیازهای مشتری هنگام مراجعه به سینما یا مرکز تفریحی را به بهترین شکل رفع می‌کند. در نتیجه، به مشتری حس ارزشمند بودن می‌دهد.

وقتی مشتری از یک سینما یا مرکز تفریحی تجربه خوبی داشته باشد، دفعات بعدی هم به همان‌جا بازمی‌گردد. از این جهت، باید فرایند برندینگ و بازاریابی شما آسان و سریع باشد تا حس وفاداری مشتریان بیشتری را برانگیزد. با وجود لوگو یا آرم تجاری سینما یا مرکز تفریحی بر صفحه نمایشگر کیوسک هم می‌توانید کسب‌وکار خود را از رقبا متمایز کنید. با این کار، مشتریان در طول فرایند خرید خود نام لوگوی شرکت شما را می‌بینند تا از آن خاطره‌ای خوش داشته باشند.

۵. هماهنگی بیشتر میان بخش‌های مختلف سینما یا مرکز تفریحی

با وجود سیستم مدیریت محتوای آنلاین، تمام بخش‌های مختلف سینما یا مرکز تفریحی شما از جمله بخش صدور بلیط، نمایش فیلم، اداره بخش‌های تفریحی و خرید تنقلات با یکدیگر هماهنگ‌تر می‌شوند.

در حالت عادی، اگر حتی چند کارمند هم پشت پیشخوان این بخش‌ها داشته باشید، احتمال اینکه ناهماهنگی‌هایی رخ بدهد وجود دارد. در صورتی که با قرار دادن چند کیوسک تعاملی از جمله کیوسک بلیط‌دهی در این بخش‌ها، کارها زودتر پیش می‌رود و مشتریان از سردرگمی نجات پیدا می‌کنند. این کیوسک‌ها خطاهای احتمالی کارکنان را هم کاهش می‌دهند. در نتیجه، مشتریان همیشه راضی خواهند بود.

کلام آخر

کیوسک بلیط‌دهی یکی از انواع کیوسک‌های هوشمند است که می‌تواند به اداره سینما یا مرکز تفریحی به طرز مؤثری کمک کند. دیجی سان در یک حرکت یکپارچه با سینما تیکت و گیشه ۷ در تعداد زیادی از سینماهای سراسر کشور کیوسک های خود را مستقر و تعدادی از کاربرانی که بلیط خود را به صورت اینترنتی خریداری کرده اند می توانند با استفاده از این کیوسک ها بلیط خود را پرینت نمایند.

برای خرید کیوسک بلیط‌دهی می‌توانید با کارشناسان فروش دیجی‌سان تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بهترین کیوسک متناسب با شرایط سینما یا مرکز تفریحی شما به دست‌تان برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *