کیوسک بلیط فروشی

در عصر حاضر، استفاده از کیوسک‌های سلف‌سرویس در بیشتر مراکز تفریحی، گردشگری و پایانه‌های حمل‌ونقل به یک امر عادی و پرکاربرد تبدیل شده است. بازدیدکنندگان و مسافران بیشتر تمایل دارند با مراجعه به کیوسک‌های سلف‌سرویس، به‌جای صدور بلیت از طریق شبکه‌های اینترنتی، از سرعت و امنیت بیشتری برخوردار شوند و همچنین اطلاعات بیشتری را به صورت تصویری و صوتی دریافت نمایند. بدین ترتیب، کیوسک‌های سلف‌سرویس به‌عنوان یک درگاه مکمل برای خدمات‌رسانی به مسافران و بازدیدکنندگان در نظر گرفته می‌شوند و از محبوبیت ویژه‌ای برخوردارند.

مخاطب کاربرد
پایانه های زمینی
فرودگاه ها
پایانه های ریلی
اماکن تفریحی
اماکن توریستی
اماکن ورزشی
محصولات
کیوسک سان رایس
کیوسک سان نست
چرا کیوسک های بلیط فروشی
کاهش زمان خرید
کاهش ازدحام
کیفیت خدمات
امکان گزارش گیری
توضیحات تکمیلی

کیوسک بلیط‌دهی چیست؟

کیوسک بلیط‌دهی یا کیوسک چاپ بلیط نوعی کیوسک تعاملی و لمسی است که به مشتریان این امکان را می‌دهد که بلیط‌ها را مستقیما از کیوسک خریداری کنند. این کیوسک در گوشه‌ای از واحد تجاری یا مکانی عمومی قرار می‌گیرد. مشتری که قبلا به صورت اینترنتی بلیط رزرو کرده سراغ آن می‌رود و کد رهگیری بلیط را در بخش مربوطه وارد می‌کند. ظرف مدت چند ثانیه بلیط کاغذی با مشخصاتی که او درخواست کرده صادر می‌شود.

کاربرد کیوسک بلیط‌دهی

کیوسک بلیط‌دهی دیجی‌سان در ۲ شکل دیواری (سان نست) و استند کیوسک (سان رایس) تولید می‌شود. بنابراین، می‌توان آن را در هر بخش از واحد تجاری یا مکان عمومی قرار داد. این نوع کیوسک در کسب‌وکارهای مختلفی کاربرد دارد از قبیل:

  • جاذبه‌های گردشگری مانند پارک‌ها، پارک‌های آبی و باغ‌وحش؛
  • رویدادهای مختلف نظیر همایش‌ها، کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها؛
  • سالن‌های ورزشی؛
  • سالن‌های تئاتر و سینما؛
  • موزه‌ها و گالری‌های هنری؛
  • استادیوم‌ها و میادین ورزشی؛
  • ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی.

مزایای کیوسک بلیط‌دهی

در گذشته‌های نه چندان دور مراکز مختلف برای صدور بلیط از روش‌های سنتی کمک می‌گرفتند اما با ورود کیوسک بلیط‌فروشی یا بلیط‌دهی به بازار همه چیز تغییر کرد. امروزه این کیوسک‌ با طراحی زیبا و مزیت‌های مختلف به دست راست مدیران مراکز و رویدادها تبدیل شده و بدون آن هیچ کاری درست پیش نمی‌رود.

۱. کاهش زمان انتظار مشتری

کیوسک‌های بلیط‌دهی به مشتریان این امکان را می‌دهند که کنترل فرایند صدور بلیط را در دست بگیرند. این نوع کیوسک پس از نصب به دستگاهی همیشه آماده به کار تبدیل می‌شود و نیازی به زمان‌بندی برای صدور بلیط ندارد. در نتیجه، در زمان شلوغی و ازدحام مشتریان یا بازدیدکنندگان به ابزاری مفید و سودمند تبدیل می‌شود.   

۲. سود بیشتر

کیوسک بلیط‌دهی را می‌توانید بر اساس سلایق و نیازهای خود تنظیم کنید. به عبارت دیگر، می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که هنگام صدور بلیط اطلاعات یا تبلیغات مورد نظر شما را نمایش بدهد. این ویژگی در نهایت به فروش بیشتر محصولات و خدمات منجر می‌شود.

به‌علاوه، این کیوسک تعاملی می‌تواند هنگام صدور بلیط درباره مشتریان، نیازها و سلایق آنها اطلاعات مختلفی کسب کند. این اطلاعات به مدیر کسب‌وکار کمک می‌کند تا محصولات و خدمات خود را به آنچه مشتریان می‌پسندند و می‌خواهند نزدیک‌تر کنند. نتیجه هم این می‌شود که محصولات و خدمات بیشتری به فروش می‌رسند و کسب‌وکار مورد نظر سود بیشتری کسب می‌کند.

۳. افزایش دقت و کاهش میزان خطا

مشتری یا بازدیدکننده هنگام استفاده از کیوسک بلیط‌دهی پیام‌های مختلفی دریافت می‌کند. این پیام‌ها مسیر صدور بلیط را به صورت گام‌به‌گام به آنها نشان می‌دهند. پس درصد خطا کمتر می‌شود. از سوی دیگر، بلیط توسط کیوسک هوشمند صادر می‌شود. در نتیجه، احتمال بروز خطا بسیار اندک است.

۴. کاهش هزینه‌ها

با خرید یک کیوسک بلیط‌دهی به استخدام نیروی انسانی برای بخش صدور بلیط نیازی ندارید. در نتیجه، هزینه مربوط به این بخش را صرف بخش‌های دیگر مانند بازسازی فضاهای قدیمی و بهبود کیفیت محصولات و خدمات می‌کنید.

۵. افزایش رضایت مشتری

کیوسک‌های بلیط‌دهی ابزارهای چندان جدیدی نیستند اما شیوع ویروس کرونا سبب شد تا ارزش و اهمیت وجود این نوع کیوسک بیش از پیش خود را نشان بدهد. این کیوسک نحوه تعامل با مشتریان را تغییر داد و روند ورود فناوری‌ها و روش‌های ارتباطی جدید در کسب‌وکارها را سرعت بخشید. در نتیجه، مشتریان و بازدیدکنندگان حق انتخاب دارند تا با کمک گزینه‌های گرافیکی متحرک بلیط بگیرند یا سراغ کارکنان بروند. وجود این حق انتخاب هر فردی را به مشتری ثابت شما تبدیل خواهد کرد.

سوالات متداول

این کیوسک در مشاغل و رویدادهای مختلف نظیر سینماها، موزه‌ها، پارک‌ها، همایش‌ها، نمایشگاه‌ها، استادیوم‌های ورزشی، امکان تفریحی و گردشگری کاربرد دارد.

مزایای کیوسک بلیط‌دهی شامل کاهش مدت زمان انتظار مشتری، افزایش سودآوری و تمایز میان رقبا، افزایش دقت و سرعت فرایند صدور بلیط، افزایش رضایت مشتری و کاهش هزینه‌ها مهم‌ترین دلایل برای خرید این کیوسک هستند.

این کیوسک ۱۰ سال خدمات پس از فروش و ۱ سال ضمانت بی‌قید و شرط دارد.

مشاوره خرید محصولات دیجی‌سان

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

دریافت مشاوره و خرید

This field is for validation purposes and should be left unchanged.